Jezdí rychle, píše pomalu

Moudra našich předků mi dávají mnohá poučení. Například vím, že nic není starší než včerejší noviny a taky, že mi nepomůže, když jezdím rychleji, než přemýšlím (a píšu). Své o tom ví Roman Švidrnoch z Mladé Fronty DNES.

Ačkoliv tento zástupce mediální skupiny, která mj. přináší i „nejdůvěryhodnější zpravodajství“, jel v nové Fabii „dřív než ostatní“ a byl v ní dokonce i rychlejší, než ostatní („z krátké Fabie 1.2 TSI jsem vytáhl kolem 180 km/h, z kombíku ještě o deset více „), nebylo mu to nic platné. O prvenství ho svými reportážemi z „utajovaného zkušebního areálu v Úhelnici u Mladé Boleslavi“ připravily redakce Světa Motorů a Auto TIPu. Zhrzenému novináři tak zůstala pouze jediná možnost, jak předběhnout svět a on ji využil na maximum: ze skupiny pozvaných českých novinářů se stal prvním, který porušil embargo na informace o porušení embarga. Kolik asi zaplatí za vyzrazení toho, že za vyzrazení by platil půl milionu eur? Čest jeho památce!

„Až do konce života bych musel dřít a splácet obří pokutu skoro třináct milionů korun – neboli půl milionu eur – kdybych to, co čtete na těchto stránkách přílohy Auto, napsal dříve než dnes.“

Roman Švidrnoch, MF DNES, 17. března 2010

Reklamy

Vlastnosti: , , , ,

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s


%d bloggers like this: